Illustrator tutorial: teksten omzetten naar lettercontouren
15 juli, 2011 door Angela
Wanneer je een ontwerp doorstuurt om te laten drukken, is het belangrijk dat je eerst alle gebruikte teksten omzet naar lettercontouren. Dit zorgt ervoor dat de teksten als object gezien worden, en dus niet ‘zomaar’ aangepast kunnen worden naar een ander lettertype. Het is een simpele handeling, maar wel handig als je even weet waar je dit net doet!
Selecteer de teksten
Selecteer eerst alle teksten in het ontwerp (in feite kan je het hele ontwerp selecteren, deze handeling verandert niets aan de rest van het ontwerp).
Omzetten naar lettercontouren / create outlines
Vervolgens ga je in de werkbalk bovenaan naar het tabblad ‘Type‘ (‘Tekst’ voor de Nederlandstalige versies), en klik je op ‘Create Outlines‘ (NL versie: ‘omzetten naar lettercontouren’).
Klaar!
Alle teksten worden nu automatisch omgezet naar lettercontouren. Nu zijn ook alle tools die eerst enkel op objecten werkten mogelijk voor je stukje tekst (bv. Free Transform Tool).
In InDesign omzetten naar lettercontouren?
Voor de gebruikers van InDesign; omzetten naar lettercontouren werkt daar net hetzelfde!











